Obrazy do kuchni i pokoju: jak gustownie zaaranżować wnętrze?

Jeśli jesteś jedną z tych osób, które zastanawiają się nad tym, czy obrazy do kuchni i pokoju to dobry pomysł, to ten wpis jest dla właśnie dla Ciebie! Sztuka jest obecna w ludzkim życiu od tysięcy lat, a od setek uznaje się za sposób wyrazu dla wielu emocji i opcję pozwalającą na zwiększenie estetyki w różnych miejscach. Malunki wypełniają przestrzeń wokół nad nawet tam, gdzie nie dostrzegamy tego od razu. W miastach powstają kolejne murale, a internet funkcjonuje m.in. właśnie dzięki obecności grafik. Dlaczego więc miałoby zabraknąć takich środków wyrazu w mieszkaniu?

Obrazy do kuchni i pokoju: czym kierować podczas wyboru?

Wybierając obrazy do kuchni i pokoju dla siebie, należy wziąć pod uwagę kilka istotnych kwestii, poddać je gruntownej analizie, a następnie spróbować dopasować do tych rzeczy tematykę i styl malowideł. Warto rozpocząć od odpowiedzenia sobie na następujące pytania:
Jaki styl dominuje w naszym mieszkaniu?
Jakich kolorów występuje najwięcej we wnętrzu, które chcemy udekorować?
Jaka forma sztuki wzbudza w nas największe zainteresowanie: np. impresjonizm, realizm, abstrakcja?
Jaki temat nowoczesnych obrazów na ścianę podoba się nam najbardziej (np. martwa natura, krajobraz, marynistyka)?

Ile miejsca chcemy przeznaczyć na dzieło w naszym domu (duży lub średni format obrazów, lub jego miniatura).
Udzielając samemu sobie odpowiedzi na powyższe pytania, określamy własne preferencje. Dzięki temu można dość mocno zmniejszyć krąg poszukiwań i zapewnić sobie gwarancję zadowolenia z poczynionej inwestycji. Obrazy olejne na sprzedaż występują w tak wielu wersjach, że każdy konsument z pewnością zdoła odnaleźć wśród nich takie, które będą stanowiły najlepsze odzwierciedlenie jego potrzeb i oczekiwań.

Nowoczesne obrazu na ścianę, czyli jakie?

Obecnie dużą popularnością cieszy się malarstwo abstrakcyjne. Nie przedstawia ono form, które można odnaleźć w świecie rzeczywistym, zamiast tego w piękny sposób manipuluje kształtem i kolorem. Prekursorem stylu był Wassily Kanisnsky. Abstrakcjonizm pozwala malarzom na pełną swobodę w wyrażaniu siebie, a odbiorcom możliwość interpretacji w zgodzie z własnymi odczuciami. Abstrakcjonizm nie ma wyraźnie określonych ram, przez co doskonale sprawdza się jako element aranżacji wnętrz wykończonych w różnych stylach. Obrazy do kuchni i pokoju tego typu doskonale prezentują się zarówno w mieszkaniach minimalistów, jak i osób lubujących się w nieco większym przepychu.
Podobnie wygląda to w przypadku dzieł impresjonistycznych. Celem impresjonistów było zerwanie z dziedzictwem poprzednich epok. Zrezygnowali oni z malowania obrazów olejnych traktujących o wydarzeniach historycznych i wojnach na rzecz próby uchwycenia chwil, które wcześniej były uznawane za nieciekawe i niewarte utrwalania na płótnie. Impresjonizm to wschody i zachody słońca, to kolory i życie ukazywane przez pryzmat uczuć, jakie odczuwa autor podczas procesu twórczego. Obrazy impresjonistyczne z powodzeniem można nazwać uniwersalną propozycją, jeśli chodzi o aranżacje każdego mieszkania.

Kolory są w stanie sprawić, że każdy pokój stanie się prawdziwie wyjątkowym miejscem. Barwy skupiają na sobie uwagę i potrafią w znaczący sposób wpłynąć na samopoczucie domowników. Zanim zdecydujemy się na konkretne obrazy do kuchni i pokoju, warto zapoznać się z następującymi zasadami:
1. Wnętrza minimalistyczne i industrialne będą pięknie wyglądały, jeśli ich surowy klimat zostanie wzbogacony dziełem, na którym użytych zostało wiele kolorów. Dzięki temu cały pokój zyska odrobinę świeżości i wyjątkową estetykę, która z pewnością zachwyci zarówno mieszkańców, jak i odwiedzających ich gości. W prostych pomieszczeniach świetnie prezentują się obrazy olejne o dużym formacie. Wypełniają one pozorną pustkę, ale jednocześnie nie zabierają zbyt wiele miejsca.
2. Pomieszczenia, w których wyczuwalna jest nutka chaosu lub tzw. artystycznego nieładu, zazwyczaj potrzebują w miarę neutralnych dodatków. Najlepszymi opcjami wydają się obrazy o tematyce morskiej, gdzie dominują zimne barwy. Dobrą propozycją są też dzieła, na których możemy obserwować zimowy krajobraz. Pamiętajmy jednak, że ostatecznie wszystko i tak zależy od gustu właściciela danej przestrzeni. W sztuce nie ma złych wyborów. Nie należy się w niej ogranicza, ponieważ blokujemy wówczas część samych siebie. Jeśli mimo wszystko nie jesteś pewien, jakie obrazy do kuchni i pokoju sprawdzą się w Twoim przypadku najlepiej, to zachęcam do bezpośredniego kontaktu. Chętnie zaproponuję Ci kilka interesujących rozwiązań i pomogę w wybraniu odpowiedniego dzieła.