O autorze

O autorze

Marek Langowski to jeden z wielu rozpoznawalnych polskich artystów. Jego dzieła cieszą się uznaniem wielu koneserów sztuki współczesnej. Obrazy Langowskiego często nawiązują do malarstwa impresjonistycznego i są wykonywane przede wszystkim techniką z użyciem szpachli. Głównymi inspiracjami autora są podróże, szczególnie te do rodzinnego miasta Giacomo Casanovy — Wenecji.

„Gondole, latarnie, wąskie uliczki i inne weneckie akcenty niezwykle często goszczą na obrazach olejnych mojego autorstwa. Być może jest to rodzaj uzewnętrznienia drzemiącego we mnie romantyzmu.” — mówi o sobie Marek Langowski.

Cechą charakterystyczną dla obrazów olejnych na płótnie malowanych przez Langowskiego, jest wyrazista faktura i widoczna inspiracja malarstwem rosyjskim. Autor wypracował własny i niepowtarzalny styl, który jest jego najlepszą wizytówką. W działach artysty zawsze zostaje pozostawione pewne niedomówienie, swoista przestrzeń dla rozwinięcia wyobraźni odbiorcy.

Poza Wenecją malarz często odwołuje się do marynistyki. Tematyka morska wydaje się wzbudzać w artyście niezwykle wiele emocji, co odzwierciedla się w jego twórczości.

„Morza i oceany oraz dryfujące po nich okręty i żaglowce od zawsze mnie fascynowały. Zanim zacząłem przenosić te obrazy na płótno, pielęgnowałem je we własnej wyobraźni.” — opowiada artysta.

Obrazy olejne Langowskiego to połączenie doskonałego warsztatu, pasji malarskiej i swoistej awangardy. Dzieła te zawierają w sobie liczne emocje, ale artysta nie narzuca nikomu konkretnego punktu widzenia, a raczej sugeruje możliwe rozwiązania.

Obrazy olejne na płótnie namalowane przez Marka Langowskiego można kupić w sklepie na prezentowanej stronie WWW. Polecamy także bezpośrednie skontaktowanie się z artystą w celu uzyskania większej liczby szczegółów dotyczących współpracy. Polecamy także zapoznanie się z treściami zawartymi na podstronach „Kontakt” oraz „Galeria”. Możliwości jest tak wiele, że każdy z pewnością zdoła znaleźć coś, co najmocniej dotknie się jego wrażliwości na tę formę sztuki.