Sprzedaż obrazów a pasja tworzenia: jak łączę to ze sobą?

Każda pasja szuka poklasku. Artysta zawsze marzy o tym, aby jego prace zostały docenione przez liczne grono odbiorców. Potrzeby atencji nie można jednak mylić z próżnością lub pychą. Pamiętajmy, że opinia o pracach malarza jest kluczowym elementem dla jego dalszego rozwoju. To właśnie ona pozwala mu na dalsze doskonalenie się lub dopracowywanie konkretnych elementów prezentowanego przez niego stylu. Sprzedaż obrazów jest obecnie moją pracą. Niektórzy uważają, że uczynienie pracy źródłem zarobków zabija pasję i prowadzi do narastania frustracji. Ja jestem innego zdania — uważam, że jest to jedyny skuteczny sposób na to, aby móc w pełni poświęcić się zainteresowaniom i doskonalić swój warsztat. W nowoczesnych obrazach mojego autorstwa zaangażowanie w proces twórczy jest widoczne w każdym ruchu szpachli. Sądzę, że w życiu zależy kochać to, co się robi i robić to, co się kocha. To recepta na czerpanie pełni satysfakcji z chwil, które spędza się na ziemi.

Sprzedaż obrazów: kalejdoskop barw i tematów

Sprzedaż obrazów, jakiej dokonuję za pośrednictwem mojej strony internetowej to moje pełnoetatowe zajęcie. Staram się poświęcać swojej pasji maksymalnie dużo czasu. Wszystko ze względu na fakt, iż wierzę w możliwość nieustannego doskonalenia swojego talentu oraz posiadanych umiejętności. W prezentowanej przeze mnie galerii obrazów olejnych on-line bez trudu można zaobserwować, że najchętniej podejmuję się konkretnych tematów, ale nie stronię również od podejmowania nowych wyzwań. Najczęściej zajmuję się malowaniem prac o tematyce nawiązującej do przyrody, widoków, martwej natury, a także miejskich krajobrazów i marynistyki.

Najbardziej fascynuje mnie malarstwo impresjonistyczne oraz rosyjskie. W obu przypadkach mamy do czynienia ze skutecznym łamaniem konwenansów i wyznaczaniem zupełnie nowych nurtów w sztuce. Uważam, że wszelkich przejawów artyzmu nie można zamknąć w stałych ramach. Twórcy zasługują na swobodę w wyrażaniu myśli i należy ich doceniać za chęć bycia kreatywnymi. Pamiętajmy, że choć wiele stylów rodziło się pośród krytyki społeczeństwa, to bez nich dzisiejsze obrazy do salonu wciąż pozostawałyby jedynie próbą odtworzenia tego, co było modne kilka wieków temu. Gdyby nie odwaga artystów w ukazywaniu swojej sfery emocjonalnej na płótnie nigdy nie powstałby impresjonizm i nikt nie usłyszałby o abstrakcji. To byłaby wielka strata dla świata, dlatego tak ważne jest, aby doceniać nowe pomysły i wspierać ich realizację.

Prowadzę sprzedaż obrazów olejnych traktujących o różnej tematyce. Dzieła różnią się od siebie rozmiarem, zastosowaną paletą barw oraz stylem, w jakim są wykonane. Wszystkie jednak łączy ze sobą fakt, że są efektem połączenia pasji malarskiej i wieloletniego doświadczenia. Zapraszam do kontaktu, chętnie udzielę szczegółowych informacji na ten temat i ustalę szczegóły ewentualnej współpracy.

Pasja i praca nie wykluczają się wzajemnie

Niektórzy uważają, że zainteresowanie określoną dziedziną i chęć rozwijania swojej wiedzy na dany temat, niekoniecznie powinno być łączone z pracą zarobkową. Wynika to z faktu, że wiele osób nie wie, w jaki sposób łączyć ze sobą obie rzeczy tak, aby wciąż podsycać w sobie samym ogień pasji. Sprzedaż obrazów zawsze stanowiła dla mnie efekt działań, a zainteresowanie wokół moich dzieł odbierałem jako rodzaj gratyfikacji za wysiłek włożony w ich stworzenie. Nigdy jednak nie malowałem po to, aby stworzyć i sprzedać produkt. Takie działanie w istocie mogłoby mieć tragiczne konsekwencje nie tylko dla spadku jakości obrazów, ale również dla mnie samego jako artysty. Proces twórczy z założenia ma być przyjemny i być czymś na wzór przygody.

Czasami odnoszę wrażenie, że malarze zatracają się w chęci pomnażania generowanych przez siebie zysków. Niestety, efekty takich działań są widoczne gołym okiem. Można to zaobserwować w monotonności malowanych prac oraz w tym, że artyści poświęcają znacznie mniej czasu na poszukiwanie inspiracji. Zawsze wystrzegałem się takiego spoglądania na malarstwo i wciąż dokładam starań, aby priorytetem było czerpanie radości z samego czasu poświęconego na tworzenie obrazu olejnego, a nie jego sprzedaż. Uważam, że takie podejście pozwala zachować zdrowy balans pomiędzy pracą a pasją.

Spirala konsumpcjonizmu jest bardzo niebezpieczna. Niezwykle łatwo jest się w nią wplątać, dlatego należy zachowywać ciągłą ostrożność. Jest to szczególnie ważne w przypadku osób, które zarabiają na swoich zainteresowaniach. Bez względu na to, czy jest to sprzedaż obrazów, czy też tworzenie układów tanecznych, komponowanie muzyki, czy zajęcia związane z literaturą — trzeba pamiętać, że najważniejsze jest czerpanie przyjemności z wykonywanej pracy. Wówczas jej efekty są nie tylko najlepsze, ale także najbardziej satysfakcjonujące.