Obrazy ręcznie malowane na ścianach luksusowych hoteli

Hotel to coś znacznie więcej niż jedynie noclegownia. Jest to miejsce, które powinno gwarantować gościom wypoczynek w jak najbardziej luksusowych warunkach. To właśnie dlatego właściciele pięciogwiazdkowych obiektów dbają o to, aby w ośrodku była doskonale wyposażona strefa Wellness&SPA, korty tenisowe, pokoje gier, dobrze zaopatrzone bary i… niezwykłej urody dzieła sztuki na ścianach.

obrazy olejne w hoteluObrazy olejne ręcznie malowane w niebanalny sposób podnoszą renomę hotelu. W zależności od tego, w jakim stylu został wzniesiony i wyposażony budynek, dzieła sztuki powinny zostać dobrane tak, aby podkreślić indywidualny charakter wnętrz. W wielu z nich najlepiej prezentowały się będą obrazy abstrakcje, ale popularnością cieszą się również pejzaże, widoki metropolii lub wsi.

Sztuka wpływa na renomę hotelu

Hotele, którym przyznano kilka gwiazdek, powinny w zdecydowany sposób wyróżniać się na tyle innych ośrodków wypoczynkowych. Jak już zostało wspomniane we wstępie — projekty powinny obejmować strefę relaksu, mieć wydzielone miejsce, gdzie goście mogą oddać się drinkowaniu oraz — oczywiście — dobrze wyposażony bar. Aby podkreślić wyjątkowość obiektu, należy zadbać o to, żeby jego wystrój zapadał w pamięć jego gościom. Dzięki temu z pewnością będzie on polecany kolejnym turystom, co ma znaczenie dla kwestii zarobkowych. Jak tego dokonać? Istnieje wiele sposobów, ale ostatnio w modzie utrzymuje się ozdabianie ściąć pięknie oprawionymi obrazami olejnymi, rzecz jasna mowa o tych malowanych ręcznie.

Dzieła sztuki tego typu można umiejscowić w części wspólnej lub w wewnętrznym patio hotelu. Wówczas goście będą mogli podziwiać je przy okazji picia porannej kawy lub wieczorami przy szklaneczce Jacka Danielsa. Ciekawym, acz odważnym rozwiązaniem jest zawieszenie obrazów olejnych w części jadalnianej. Jest ze względu na fakt, iż płótna pokryte farbą mogą — ale nie muszą — nieco przytłaczać pomieszczenia o mniejszej powierzchni.

Obrazy olejne są ciekawostką, która przyciąga klientów

Jakiś czas temu właściciele ośrodków wypoczynkowych zaczęli odchodzić od tradycyjnych rozwiązań na rzecz nowych, znacznie bardziej minimalistycznych, gdzie królowały jasne kolory i niewielka liczna przedmiotów umieszczona w dużych przestrzeniach.

W loftach i hotelach utrzymanych w stylu zgodnym z zasadami minimalizmu najlepiej sprawdzą się wielkoformatowe obrazy abstrakcje. Nieregularne pociągnięcia pędzla i wypukła faktura dzieł z pewnością wzbudzą zainteresowanie gości hotelowych. Jednocześnie podobne prace nie będą skupiały na sobie całej uwagi.

Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby uskutecznić swoisty powrót do przeszłości i postawić na impresjonistyczne obrazy olejne, na których autorzy uwiecznili zwyczajne scenki rodzajowe. Takie rozwiązanie będzie się doskonale uzupełniało z tureckimi dywanami i meblami wykonanymi z litego drewna.

obrazy olejne ręcznie malowane

Obrazy olejne podkreślają indywidualny charakter danego miejsca

Powiedzieliśmy już, że obrazy olejne będą świetnie prezentowały się w przestrzeniach wspólnych w hotelu, takich jak wewnętrzne patio, czy też jadalnia. Warto jednak pamiętać, że pokoje gościnne również zasługują na szczególne wyróżnienie. Jeśli właścicielom ośrodka zależy na tym, aby by on naprawdę wyjątkowym miejscem, to polecamy zawiesić w prywatnych kwaterach ręcznie namalowane dzieła sztuki. Niektórzy zamiast tego ambitnego rozwiązania wybierają zadrukowane podobrazia, które niestety prezentują się tandetnie, szybko niszczeją i są bardzo powtarzalne.

W pokojach hotelowych najlepiej jest stawiać na niewielkie obrazy, mogą być to nawet miniatury. Ciekawą opcją jest zawieszenie kilku dzieł, na których uwieczniona została okolica, w jakiej położony jest ośrodek wypoczynkowy. Podkreślanie lokalnego patriotyzmu właścicieli pozytywnie wpływa na odbiór takiego miejsca przez turystów. Co więcej, sprawia że mają oni większą ochotę na zwiedzanie sąsiedztwa, co z kolei może być bezpośrednią przyczyną tego, iż będą mieli ochotę wrócić w dane miejsce.

Dzieła sztuki są w modzie — jakie wybrać?

Trudno jednoznacznie określić, jakie obrazy olejne ręcznie malowane kupić. Niestety nie ma standardowej odpowiedzi na takie pytanie. Dzieło musi zostać dopasowane do już istniejącego wnętrza i przede wszystkim trafiać w gust właścicieli hotelu.

Można natomiast polecić rozważenie opcji takich jak impresjonistyczne (lub postimpresjonistyczne) obrazy olejne, dzieła abstrakcyjne, lub nawiązujące do kubizmu. Takie opcje zazwyczaj doskonale prezentują się w większości przestrzeni hotelowych.

Zachęcamy do odwiedzenia galerii internetowej opublikowanej na niniejszej stronie WWW. Znajdą tam Państwo liczne obrazy, z jakich oczywiście można wybrać te, które najbardziej się Wam podobają. W razie wystąpienia jakichkolwiek pytań, czy też wątpliwości, pozostaję do dyspozycji. Najszybszą drogą kontaktu jest oczywiście telefon (numer znajdą Państwo w zakładce „Kontakt”), ale istnieje również możliwość skorzystania z poczty elektronicznej.