Obrazy olejne w restauracji — dlaczego warto w nie zainwestować?

Nie od dziś wiadomo, że sztuka uwrażliwia na piękno. Obrazy olejne od setek lat zdobią ściany w domach, galeriach sztuki, renomowanych restauracjach i hotelach. Ręcznie malowane dzieła sztuki dodają danemu miejscu niezwykłego klimatu i sprawiają, że w pomieszczeniach panuje atmosfera luksusu. Otwierając lokal gastronomiczny, który ma przyciągać ludzi z całego świata, warto zadbać o to, aby smakosze mogli nacieszyć nie tylko swoje kubki smakowe, ale również oczy.

obrazy do restauracji

Chwila zadumy nad obrazem olejnym przedstawiającym piękny pejzaż na pewno sprawi, że oczekiwanie na posiłek będzie znacznie przyjemniejszym procesem. Właściciele restauracji zazwyczaj stawiają na dzieła prezentujące widoki górskie, wiejskie pejzaże i impresjonistyczne portrety, jednak wielu z nich sięga również po nieco bardziej abstrakcyjne rozwiązania.

Obrazy ręcznie malowane wpływają na renomę

Nie ma co ukrywać — otwierając swój biznes, każdemu zależy na tym, aby uzyskiwać z niego zadowalające przychody. Aby były one jak największe, należy zadbać o to, by miejsce to wyróżniało się na tle innych i tym samym przyciągało klientelę. Ważne jest to, żeby już na samym początku ustalić target, czyli to, do jakich osób chcemy trafiać ze swoją ofertą.

Jeśli otwieramy restaurację z myślą o możliwej realizacji tam spotkań biznesowych lub innych, które skupiają po prostu nieco bardziej zamożnych członków społeczeństwa, należy przede wszystkim zadać o jej niebanalny wystrój.

Dobrym rozwiązaniem jest zainwestowanie w porządny bar wykonany z litego drewna, loże dla VIPów i coś specjalnego — np. obrazy olejne na ścianach. Oczywiście mowa jest w tym przypadku o tych ręcznie malowanych. W dzisiejszym świecie ludzie coraz częściej idą na łatwiznę i wybierają zadrukowane podobrazia. Niestety, nie dają one tak spektakularnego efektu, jak płótna, gdzie w każdym pociągnięciu pędzla, jak na dłoni widać duszę artysty.

Obrazy olejne stwarzają luksusową atmosferę

Luksus jawi się różnie. Dla jednych są to jasne pomieszczenia zachowane w stylu open-space, dla innych zaś ciemne pokoje, w których odnosi się wrażenie, jakby przeniosło się w czasie o jakieś sto pięćdziesiąt lat. W każdym z wymienionych stylów wnętrzarskich, można postawić na dekoracje w postaci obrazów olejnych ręcznie malowanych.

W jasnych wnętrzach najlepiej będą prezentowały się dzieła, na których użyto równie jasnych barw. Ciekawym rozwiązaniem są postimpresjonistyczne i impresjonistyczne obrazy. Można także postawić na kubizm lub zupełną abstrakcję. Wszystko w tym przypadku jest ściśle uzależnione od gustu właściciela obiektu.

W ciemnych pomieszczeniach z powodzeniem można postawić na wręcz barokowe dzieła sztuki, na których króluje czerń i czerwień. W cenie będzie martwa natura, portrety, a nawet wizerunki zwierząt. Obrazy abstrakcje w takich miejscach również sprawdzą się w podobnych miejscach. To właśnie szczególnie one zmuszają klientów do zastanowienia się nad ich formą i przekazem.

Dzieła sztuki przyciągają klientów

Jak już zostało powiedziane — obrazy olejne to doskonały sposób przyciągnięcia do klientów do restauracji. Oczywiście wystrój nie zrobi za nas całej pracy. Ważne są również umiejętności szefa kuchni, reszta wystroju, używana zastawa i wiele innych elementów, które czynią dane miejsce wyjątkowym i wartym polecenia. Warto zauważyć, że jeśli jeden klient będzie chciał pochwalić restaurację, której ściany są udekorowane obrazami olejnymi, to z całą pewnością wzbudzi tą informacją duże zainteresowanie rozmówcy.

O tapetach na ścianach i zadrukowanych podobraziach łatwo zapomnieć, obrazy oprawione w piękne ramy z całą pewnością na dłużej zapadną w pamięć. Wyjątkowość miejsc, których wystrój jest niestandardowy, sprawia, że zyskują one renomę, a nierzadko stają się wizytówką miast, w których funkcjonują.

obrazy olejne ręcznie malowane

Jakie obrazy olejne sprawdzą się w restauracji?

W powyższych akapitach opisane zostały przykładowe zastosowania różnych obrazów olejnych. Naszym skromnym zdanie najlepiej sprawdzą się takie dzieła, które skłaniają do refleksji, ale jednocześnie nie absorbują całej uwagi. Dokładnie tak działają wszelkie krajobrazy odbite na płótnie, dzieła kubistyczne i abstrakcje. Takie prace mogą stanowić na przykład temat rozmowy między parą odwiedzającą daną restaurację, ale nie spowodują, że całkowicie pochłonie ich analiza każdego szczegółu, który został namalowany przez artystę.

Wielu właścicieli renomowanych restauracji decyduje się również na obrazy minimalistyczne. Najlepiej prezentują się one w sushi barach i innych miejscach serwujących kuchnię japońską.

Zachęcamy do odwiedzenia galerii internetowej zawartej na przeglądanej przez Państwa stronie WWW. Być może wśród opublikowanych prac znajdzie się taka, która okaże się doskonałą ozdobą do jakiegoś wnętrza. W 2020 roku warto walczyć o klientów, prezentując im coraz to ciekawsze rozwiązania, jeśli chodzi o wystrój wnętrz. Gdyby których z obrazów olejnych dostępnych na tej witrynie szczególnie przypadł Państwu do gustu — zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub za pośrednictwem poczty elektronicznej.