Obrazy olejne ręcznie malowane — jak się tego nauczyć?

Obrazy olejne ręcznie malowane, a konkretnie ich tworzenie, to skomplikowany proces. Istnieją tacy artyści, którzy posiadają naturalne predyspozycje do nadawania kształtu swoim wizjom przy pomocy pędzla, a inni muszą się tego nauczyć. Pozostaje jedynie próba odpowiedzenia sobie na pytanie o to, w jaki sposób pozyskać wiedzę na temat malarstwa olejnego? Otóż naszym zdaniem genialnym pomysłem jest zakup kilku interesujących książek, gdzie opisano poszczególne niuanse związane z tą dziedziną sztuki. 

Książka to świetny sposób, aby podszkolić własne umiejętności w wielu różnych dziecinach artyzmu. Na rynku jest dostępnych wiele tytułów, z których można dowiedzieć się jak malować i rysować, a także jakie narzędzia stosować w trakcie takiej pracy. W książkach tych jest również mowa o dostępnych opcjach, jeśli chodzi o farby. Omówiono w nich także poszczególne techniki plastyczne. Wszystko oczywiście po to, aby powstające obrazy olejne ręcznie malowane prezentowały jeszcze wyższą jakość!

obrazy olejne ręcznie malowane

Zentagle — Twórczy relaks 

Jeśli jesteś jedną z tych osób, którym zdarza się rysować na przypadkowym kawałku papieru w trakcie rozmowy przez telefon, to książka „Zentagle — Twórczy relaks” z pewnością przypadnie Ci do gustu!

Zentagle to rysowanie powtarzających się wzorów. Chodzi o tworzenie czegoś, nie stresując się o to, że efekt będzie estetyczny i udany. W całej technice najważniejszy okazuje się sam proces tworzenia. Co ciekawa jednak Zentagle jest uznane za swoistą, jeśli nie osobliwą, formę sztuki. Najważniejsze jest jednak to, że technika ta rozwija kreatywność i zdolności plastyczne, a przede wszystkim poprawia koncentrację. 

U osób praktykujących rysowanie w ramach Zentagle zauważono widoczny spadek poczucia stresu, terapeutyczny wpływ w ramach leczenia depresji i bezsenności, a także fakt, iż tworzenie pozornych bazgrołów wprowadza autora w kojący stan wewnętrznej medytacji. 

Co ciekawe, aby korzystać z dobrodziejstw Zentagle, wystarczy mieć pod ręką długopis, zwykły pisak, ołówek lub pióro i kartkę papieru — niekoniecznie musi być ona nawet czysta!

sprzedaż obrazów olejnych

Mark i Mary Willenbrink — Rysowanie dla początkujących

Jeśli Twoją pasją są obrazy olejne ręcznie malowane, czy też doskonalenie procesu ich tworzenia, to książka „Rysowanie dla początkujących” z pewnością Ci się spodoba i będzie stanowiła doskonałe źródło czerpania wiedzy o tajnikach sztuki. Ta inspirująca pozycja porusza temat rysunku w taki sposób, że realistyczne ujmowanie rzeczywistości, staje się znacznie prostsze i przyjemniejsze, niż pozornie mogłoby się wydawać. 

Mark i Mary Willenbrink starają się przeprowadzić czytelnika przez kolejne tajniki sztuki tak, aby ani na chwilę nie stracił on zainteresowania zgłębianym tematem i jednocześnie był w stanie najpierw zapamiętać najciekawsze niuanse, a potem wykorzystać je w praktyce, tworząc obrazy olejne ręcznie malowane lub inne dzieła sztuki. 

Autorzy książki poruszają wszelkie tematy techniczne — od wyboru poszczególnych materiałów oraz narzędzi, poprzez właściwe trzymanie ołówka w dłoni, aż po skomplikowane sprawy związane z rysowaniem refleksów świetlnych, tworzeniem wyrazistych kompozycji, mierzeniem proporcji, utrzymywaniem prawidłowej perspektywy i innymi profesjonalnymi sztuczkami malarskimi i rysunkowymi. 

obrazy olejne na sprzedaż

Peter Gray — Rysunek artystyczny i ilustracja

Rysowanie jest wysoce przyjemnym i przynoszącym sporo satysfakcji procesem twórczym. Uwiecznianie rzeczywistości na kartkach lub płótnach pozwala zatrzymać na zawsze chwile, które są ważne dla autora dzieła. W nowatorskiej książce Petera Graya „Rysunek artystyczny i ilustracja” poruszone zostały liczne tematy związane z szeroko pojętą sztuką. Czytelnicy tej pozycji otrzymują zbiór ćwiczeń akademickich oraz bardzo konkretnie wskazany kierunek i sposób pracy nad swoimi zdolnościami manualnymi. 

To techniczne ujęcie zagadnienia, jakim jest proces twórczy malarzy i rysowników. Obrazy olejne ręcznie malowane mogą zostać wzbogacone o wiele ciekawych elementów, właśnie dzięki wiedzy zawartej w tej książce. Naszym zdaniem to obowiązkowa lektura zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych artystów. W końcu bez względu na liczbę lat praktyki tworzenia prac plastycznych. 

S. Huston Arkady — Rysowanie postaci dla artystów

Oczywiście istnieje wiele książek traktujących o sposobach rysowanie postaci, jednak w niewielu z nich zawarto informacje na temat tego, jak uwieczniać sylwetki od pierwszych kilku znaków szybkiego szkicu, aż do ostatniej — mistrzowskiej już — kreski, która zwiastuje ukończenie dzieła sztuki, lub stanowi ostateczny podkład pod obrazy olejne ręcznie malowane. 

W książce „Rysowanie postaci dla artystów” w szczegółowy sposób omówiono wszystkie etapy tworzenia ludzkich postaci na papierze lub płótnie. Wiedza zawarta w tej pozycji okazuje się przydatna zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych twórców. Pamiętajmy, że sztuka jest dziedziną, w jakiej warto się nieustannie rozwijać. Wszystko oczywiście po to, aby stawać się jeszcze doskonalszą wersją siebie.