Obrazy olejne na zamówienie, czyli o tym, jak powstają moje dzieła

Obrazy olejne na zamówienie maluję od wielu lat. W tym czasie zdobyłem potrzebne doświadczenie i zdołałem stworzyć swój własny, niepowtarzalny styl. Jako profesjonalista wiem, jak ważne jest łączenie ze sobą pasji i techniki w obrębie tej dziedziny sztuki. Zajmuję się tworzeniem zarówno dużych dzieł, jak i miniatur w ramie. Obrazy mojego autorstwa nigdy nie są płaskie, każdorazowo staram się zachować w nich głębie barw i posługiwać się kształtami w taki sposób, aby praca prezentowała się różnie, w zależności od tego, z jakiej perspektywy jest oglądana. Zdaję sobie sprawę także z tego, że podstawowym czynnikiem wpływającym korzystnie na mój wizerunek jako artysty jest to, że wciąż się uczę, poznaje nowe style i dokładam wszelkich starań, aby nieustannie rozwijać swoje umiejętności. Galeria obrazów on-line, którą mogą Państwo obejrzeć na mojej stronie internetowej, powinna rzucić nieco światła na moją działalność. Dziś jednak chciałbym opowiedzieć nieco o tym, w jaki sposób powstają moje dzieła.

Obrazy olejne na zamówienie — na początku był pomysł

W malowaniu obrazów olejnych na zamówienie najważniejszy jest pomysł. Wielu artystów uważa, że to technika i umiejętności odgrywają najważniejszą rolę, ale ja od zawsze byłem zdania, że inspiracja i koncepcja są kluczem do sukcesu. Przeglądając moje prace, szybko zauważą Państwo, co fascynuje mnie najbardziej. Dość często odwołuje się w swoich dziełach do tematyki morskiej — marynistyka fascynuje mnie, odkąd pamiętam.

Nierzadko umieszczam na swoich dziełach postać kobiecą, która zwykle przechadza się pośród deszczu w towarzystwie czerwonego parasola. Natchnieniem jest dla mnie także przyroda. Dumna i wybujała w swojej formie, zdająca się chcieć przekazać ludziom, że stanowią jedynie jej część, choć wydaje się im, że zdołali ją ujarzmi. Każda ze wspomnianych rzeczy to pomysł. Bez niego, bez mojej artystycznej wizji i pasji nie mógłbym stworzyć nic. I niestety — ani technika, ani umiejętności i ewentualny talent by mi nie pomogły.

Obraz olejny i etapy jego powstawania

Powstawanie każdego spośród moich obrazów olejnych na zamówienie można podzielić na cztery etapy. Mianowicie są to:

1. Stworzenie tzw. podmalówki, czyli położenie pierwsze warstwy farby olejnej na wcześniej przygotowanym płótnie. Kolejne warstwy barwnika powinny być nakładane tak, aby wygenerować podstawę całego tła. Bardzo ważna jest dokładność oraz to, aby wybrane farby zapewniały dobre krycie. W przeciwnym wypadku może dojść do powstania mało estetycznych prześwitów białej farby;
2. Następnie należy przejść do ułożenia całej kompozycji i naszkicowania na płótnie jej najważniejszych elementów. Na tym etapie ważne jest, aby pamiętać o tym, jak istotną rolę odgrywa perspektywa. Wszelkie pomyłki mogą doprowadzić do tego, że realne odbicie rzeczywistości będzie bardziej przypominało kubizm lub abstrakcje. Oczywiście w niektórych przypadkach taki efekt jest pożądany — wtedy nie trzeba się tym przejmować

3. Kolejnym krokiem jest stworzenie podkładu, czyli posłużenie się tymi farbami, których odcień jest najciemniejszy. Kontrast i światłocienie powodują, że obraz wydaje się zyskiwać niezwykłą głębię;

4. Czwartym etapem malowania obrazu olejnego jest ustalenie ostatecznego planu dzieła i wykonanie ewentualnych poprawek. Najważniejsze, aby pamiętać , że wszystkie elementy znajdujące się na pierwszym planie powinny charakteryzować się największym nasyceniem barw i być najbardziej kontrastujące. Dzięki takiemu zabiegowi odbiorca nie ma wątpliwości co do tego, które części pracy są najistotniejsze.

Oczywiście podczas procesu twórczego fundamentalne znaczenie mają również kwestie czysto techniczne. Mowa tutaj o wyborze farb, wielkości pędzli oraz sam styl, jakim posługuje się autor.

Miniatury w ramie — obrazy, które zasługują na uwagę

Niektórzy uważają, że obrazy olejne na zamówienie najlepsze są wtedy, gdy ich rozmiar jest naprawdę duży. Warto pamiętać, że jest zależne przede wszystkim od indywidualnych preferencji odbiorcy. Często okazuje się, że miniatury w ramie lepiej trafiają w czyjś gust, niż dzieła zajmujące znacznie większą powierzchnię.

Nie bez znaczenia pozostaje również to, w jakim stylu wnętrzarskim zostało wykończone pomieszczenie, gdzie docelowo ma zostać zawierzony obraz. Jeśli mają Państwo wątpliwości związane z wyborem tematyki lub wielkości dzieła — chętnie pomogę. Zależy mi, aby moi Klienci odczuwali pełnię satysfakcji z pieniędzy, które zainwestowali w wykonane przeze mnie dekoracje. Dlatego też z przyjemnością spróbuję wskazać interesantom najlepsze spośród możliwych rozwiązań. Zapraszam do kontaktu oraz zapoznania się z moją galerią obrazów on-line. Jestem przekonany, że wspólnie znajdziemy najbardziej atrakcyjną opcję.