Jakie obrazy olejne sprawdzą się w hotelu?

Hotelarstwo to trudna i wymagająca branża. Na właścicielach obiektów tego typu spoczywa wiele obowiązków. I jest tak zawsze, niezależnie od tego, w jakiej lokalizacji znajduje się hotel oraz do jakiego typu klientów jest skierowana jego oferta. Prawda jest także taka, że miejsca te zawsze rywalizują z sobie podobnymi. Gości trzeba przyciągnąć do siebie wyjątkowością, a tą z kolei wypracowuje się nierzadko latami. Do tego dochodzi jeszcze sporo aspektów czysto praktycznych, takich jak cena, wygoda, wykwalifikowana obsługa, organizacja imprez okolicznościowych i — wreszcie — wystrój. Wszystkie te kwestie odbijają się na rentowności obiektu, dlatego żadnej z nich nie wolno zaniedbywać. W tym artykule skupimy się głównie na sprawach związanych z aranżacją. Okazuje się, że obrazy olejne wciąż pozostają jednym z tych rozwiązań, które wzbudzają potężne zainteresowanie. 

Modny i ciekawy wystrój przestrzeni hotelowych to klucz do sukcesu, jeśli chodzi o zwiększenie zarobków wynikających z wynajmu krótkoterminowego obiektu. Chodzi przede wszystkim o to, aby dane miejsce sprawiało wrażenie luksusowego. Wówczas wypoczynek tam będzie bardziej efektywny, goście zadowoleni, a hotel polecany kolejnym osobom. 

Obrazy olejne w renomowanym hotelu

Niektórzy właścicieli hoteli stawiają na obrazy olejne będące replikami słynnych dzieł sztuki. Popularnym motywem są np. Słoneczniki autorstwa ojca postimpresjonizmu — Vincenta van Gogha lub wariacje na temat Mona Lisy pędzla Leonarda da Vinci. Nie da się jednak ukryć, że amatorzy luksusowych wakacji bardziej doceniają indywidualne projekty. 

Często chodzi tutaj o obrazy olejne namalowane przez współczesnych twórców. W końcu obcowanie ze sztuką niejedno ma imię! Jest wielu ludzi uważających, iż odgrzewanie w kółko tych samych tematów jest zwyczajnie nudne i wtórne. To właśnie takie osoby są targetem dla renomowanych ośrodków wypoczynkowych, których aranżacja została przemyślana przez architektów wnętrz z prawdziwego zdarzenia. 

Współczesne obrazy olejne umieszczone w podobnych przestrzeniach są powiewem świeżości i esencją dobrego gustu. Warto pokazywać swoim klientom nowoczesną twarz sztuki. 

Obrazy olejne w sali głównej 

Skoro już wiemy, że najlepiej i najbezpieczniej jest stawiać na współczesne obrazy olejne, to pozostaje jeszcze pytanie o to, gdzie właściwie powinniśmy je umieścić? Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. Wszystko w tej materii zależy bowiem od indywidualnego wyczucia smaku! Moim zdaniem jednak warto rozważyć kilka różnych lokalizacji w obiekcie. W końcu w kontekście aranżacji luksusowych wnętrz hotelowych ogranicza nas wyłącznie wyobraźnia!

Obrazy olejne w sali głównej to doskonały pomysł. W końcu to właśnie tam goście spędzają poranki z kawą, popołudnia z książką i wieczory z drinkiem w dłoni. Z tego też względu warto zadbać o właściwy wystrój takiej przestrzeni. Goście powinni mieć tam szansę wypocząć, ale również możliwość obcowania ze sztuką i kulturą. Co to oznacza? Przede wszystkim to, iż obrazy olejne powieszone na ścianach to nie wszystko! Oprócz tego trzeba zapewnić także np. dostęp do muzyki na żywo, wygodne kanapy, rośliny wszelkiej maści oraz wiele innych ciekawych szczegółów, które okazują się kluczowe, jeśli chodzi o budowanie wyjątkowej atmosfery!

Ręcznie malowane obrazy w pokojach hotelowych

Trzeba jednak zaznaczyć, że wystrój hotelu to nie tylko dbanie o aranżacje tzw. przestrzeni wspólnych. Istotne jest także to, aby we właściwy sposób zaprojektować pokoje. W końcu są to miejsca, gdzie goście będą wypoczywać po intensywnym dniu zwiedzania lub pracy. 

W tym przypadku wyróżnia się dwie szkoły związane z dekorowaniem wnętrz. Pierwsza z nich zakłada totalny minimalizm, druga zdecydowanie przechyla się w kierunku niemal barokowych rozwiązań. Ja natomiast zastanawiam się od jakiegoś czasu, czy nie lepszym i ciekawszym rozwiązaniem jest połączenie tych dwóch stylistyk w jedną, piękną i niepowtarzalną całość?

Jednak bez względu na wszystko, warto powiedzieć, że w każdej niemalże estetyce doskonale sprawdzą się ręcznie malowane obrazy olejne. Trzeba tylko właściwie dobrać tematykę podobnych dzieł sztuki. 

Osobiście uważam, że w pokojach hotelowych świetnie prezentowały się będą wszelkiego typu abstrakcje, senne krajobrazy — zarówno te ukazujące piękno natury, jak i zgiełk wielkich miast — a także nostalgiczne portrety. W niektórych przypadkach dobrym pomysłem wydaje się także martwa natura. Myślę też, że ciekawym zabiegiem jest zadbanie o to, aby kolorystyka obrazów olejnych korespondowała z barwami samych ścian, pościeli i innych elementów wyposażenia. 

W tym miejscu pragnę zachęcić Państwa do odwiedzenia mojej własnej galerii obrazów olejnych. Każdy z nich został stworzony z pasją i realnym zaangażowaniem. W razie potrzeby, z przyjemnością namaluje coś na zlecenie konkretnej osoby. Jestem elastyczny i dysponuje swoją własną, prywatną wyobraźnią i wyczuciem stylu!